Фарба за коса Shot – Born To Be Colored

300 ден

Бојата Shot Born To Be Colored е збогатена со активни состојки за подобар ефект на боење на косата:

Термална вода – Фарбата за коса е збогатена со минерали за подобрување на кожата, има антибактериско, навлажнувачко и смирувачко својства. Присуствона термална вода во бојата обезбедува леснотија при боење дури и на најсувиот, најчувствителниот и дехидрираниот скалп.
Колаген и хијалуронска киселина – ја зајакнуваат и негуваат косата. Колагенот и хијалуронската киселина и даваат на косата еластичност, волумен и сила.
BrilliantLux 3D е иновативна хербална активна состојка има осветлувачки својства добиени од молекуларната ензимска биотехнологија. Нејзиното дејство се заснова на биолуминисценција, која може да ја претвори темнината во извор на светлина за косата.
Фито кератин – се состои од 18 амино киселини добиени од житарици. Се наоѓа во микрозоните на косата и делува како складиште на хранливи материи.
Зелениот чај е природен антиоксиданс. Создава заштитна бариера на скалпот и го штити од лупење. Го забавува стареењето на клетките и промовира регенерација на ткивата.

Description

farba za kosa

Additional information

Weight 0.1 kg

Brand

SHOT HAIR

Shot Hair е професионален бренд за козметика и нега на коса, за професионални фризери и колористи за коса. Производите на Shot Hair се спремат кон совршенство и брендот секогаш е насочен кој креирање на нови производи за коса, за проблеми и ситуации со кои никој досега не успеал да се справи. Италијански синоним за квалитетни производи за коса.