Фарба за коса Shot – Born To Be Blond

300 ден

Description

Бојата Shot Born To Be BLOND е збогатена со активни состојки за подобар ефект на боење на плавата боја на коса:

  • Термална вода – Фарбата за коса е збогатена со минерали за подобрување на кожата, има антибактериско, навлажнувачко и смирувачко својства. Присуствона термална вода во бојата обезбедува леснотија при боење дури и на најсувиот, најчувствителниот и дехидрираниот скалп.
  • Колаген и хијалуронска киселина – ја зајакнуваат и негуваат плавата боја на косата. Колагенот и хијалуронската киселина и даваат на косата еластичност, волумен и сила на вашата плава коса.
  • BrilliantLux 3D е иновативна хербална активна состојка има осветлувачки својства добиени од молекуларната ензимска биотехнологија. Нејзиното дејство се заснова на биолуминисценција, која може да ја претвори темнината во извор на убавата светлина за косата.
  • Фито кератин – се состои од 18 амино киселини добиени од житарици. Се наоѓа во микрозоните на косата и делува како складиште на хранливи материи.
  • Зелениот чај е природен антиоксиданс. Создава заштитна бариера на скалпот и го штити од лупење. Го забавува стареењето на клетките и промовира регенерација на ткивата.

Brand

SHOT HAIR

Shot Hair е професионален бренд за козметика и нега на коса, за професионални фризери и колористи за коса. Производите на Shot Hair се спремат кон совршенство и брендот секогаш е насочен кој креирање на нови производи за коса, за проблеми и ситуации со кои никој досега не успеал да се справи. Италијански синоним за квалитетни производи за коса.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фарба за коса Shot – Born To Be Blond”

Your email address will not be published. Required fields are marked *