Sthauer Пегла за коса IONIC XL

5,500 ден

IONIC XL турмалин керамичка пегла за коса со мазен ефект

Димензии: 320 mm (должина) x 35 mm (ширина) x 40 mm (висина)
Моќност: 60 вати
Напон: 100-240V~ 50/60Hz
Напредна технологија: Пегла за коса опремена со екстра долги турмалински керамички плочи и заоблено буре, идеална за создавање праволиниски или природни бранови
Дигитална контрола: Дигитален LCD дисплеј за прецизно прилагодување на температурата на пеглата
Пресата за коса е спремна за употреба за 10 секунди: Ултра брзо загревање за максимална ефикасност
Јонски генератор: за професионални резултати кои ја одржуваат косата силна, сјајна и заштитена од боја, дури и со интензивна употреба
Леснотија на користење: Пресата за коса има 360° вртлив кабел за поголема слобода на движење при употреба

Технички информации на пеглата за коса

Димензии: 320x35x40 h mm
Моќност: 60 вати
100-240V~ 50/60Hz

Description

pegla za kosa ionic

Пеглата за коса IONIC XL е идеална алатка за оние кои бараат професионални резултати во нивното секојдневно обликување. Неговата напредна технологија, со екстра долги турмалински керамички плочи, ви овозможува не само да добиете мазна и сјајна коса, туку и лесно да создавате природни бранови. Интегрираниот генератор на јони гарантира дека косата останува заштитена и здрава, намалувајќи го ризикот од оштетување од топлина и одржувајќи жива боја. Регулирањето на температурата преку дигитален дисплеј овозможува прецизна контрола, прилагодлива за сите типови коса. Пеглата се загрева за само 10 секунди, обезбедувајќи брзина и удобност за оние кои имаат малку време да се посветат на стилизирање. Кабелот за вртење за 360° ја зголемува удобноста при употреба, што го прави IONIC XL одличен избор за оние кои бараат ефикасност, квалитет и разновидност во еден производ.

Brand

MP HAIR

Италијанскиот бренд MP HAIR е производител на високо квалитетни чешели, четки како и електрички апарати за коса, како фенови, пегли, машинки…