Филм восок 3Г гранули XanItalia 1 Кг – Златен

640 ден

Идеален за сите типови на кожа.
Сегментирани на мали гранули за да можете да ја надополнувате вашата топилка за восок во секое време. Восокот во гранули се нанесува во многу тенок слој и брзо се отстранува. Вообичаено нарекуван восок без ленти, салоните за убавина се движат кон овој тип на восок заради неговата ефикасност, бидејќи повеќе не се потребни восочни ленти. Doll Pelables Strip-Less Hard Wax се топи и лади брзо, лесно се нанесување на големи површини и се користи за отстранување на влакна од чуствителни области. Овој метод за еднократна употреба овозможува поголема хигиена. Doll ваша гаранција за пердувна мека кожа која трае.
Карактеристики:
Формулиран за минимизирање на иритацијата, особено корисен за сува кожа. Технологија без ленти. Зголемена еластичност, тенок слој восок е се што ви треба за мазни, чисти и брзи резултати. Идеален за сите области на телото. Дизајниран да се топи во вашата топилка за восок.
Произведено во Италија
Пакување: 1.000 гр

Brand

DEPILEVE

Имаме одличен избор на восоци за депилација - добри како DEPILEVE. Производи за професионална употреба во козметички салони. Хартија за епилација, млеко за пред и после депилација... За жал повеќе не соработуваме со нив💔 За вас драги клиенти гo имаме италијанскиот бренд DOLL. Доколку барате ладен восок за депилација или топол восок, или пак апарати за загревање на восок повелете и разгледајте го нашиот асортиман.