Топол восок Doll 1кг – Арган

900 ден

Топлиот восок Doll од Арган е нова формула на традиционален восок за депилација.
Се топи на ниска температура и има исклучителна еластичност. Делотворна кремава структура и средно време на сушење, совршен за најладните месеци.
За најдобри резултати, топлиот восок од Арган се нанесува во многу тенки слоеви. Така ефектот на мека и мазна кожа е најголем.

Tип на влакно: средни и груби влакна.
Тип на кожа: сува.
Зони: пазуви, бикини.

Brand

DOLL

Италијанскиот бренд за прозиводи за депилација Doll достапен со прекрасни масла и млека за депилација. 🦵 Природна формула на млека за чистење на непосакуваниот восок.