KYANA QUEEN KERATIN третман за трајно исправање на коса 250 МЛ.

4,500 ден

KYANA QUEEN KERATIN третман за трајно исправање на коса 250 МЛ.
Кератинскиот третман од серијата QUEEN помага за хидратација и негување на косата, а се користи и за измазнување и зацрвстување. Нуди целосна реконструкција на ткивото на косата преку процес на итна реставрација на неговите структурни компоненти. Екстрактите од HIPPOPHAE RHAMNOIDES што ги содржи го зголемуваат индексот на заштита што го обезбедува на косата и во исто време нудат неспоредлив сјај и издржливост.

НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ:

1.Измијте ја косата двапати со шампонот QUEEN PRETREATMENT, исплакнете и исушете ја со пешкир.
2. Користете фен за коса на средна топлина додека целосно не се исуши.
3. Исчешлајте ја косата.
4. Протресете го производот пред употреба.
5. Нанесете го кератинскиот третман делумно на косата со чешел (избегнувајќи контакт со кожата). По 30 минути исушете ја косата со фен на средна температура додека не се исуши целосно.
6. Поставете ја температурата на пеглата за исправање на 190-230 C или 375-450oF и поминете ја косата до 5 пати.
7. Не ја мијте и не ја врзувајте косата 3 дена. Доколку се навлажни, исправете повторно со помош на пегла за исправање.
8. По три дена измијте ја косата со шампонот БЕЗ СУЛФАТИ од серијата QUEEN.

ПО УПОТРЕБА: Редовно користете го шампонот QUEEN SULFATE FREE за да спречите предвремено слабеење на третманот.

Description

 

Brand

KYANA

Грчки Бренд на производи за коса KYANA наменети за професионална употреба во фризерски салони.  Веке испробани високо квалитетни шампони, маски, фарби за коса