SHOT Силиконски капки Арган SOS & Protection 75 мл.

800 ден

Description

Арганските SOS & заштитнички капки имаат концентрирана формула со висок потенцијал за реставрација, навлажнувачки, ламинирачки и УВ заштита. Идеалени за сува и оштетена коса. Содржат витамини Е, комплекс од масла од арган и ленено семе, кои се докажаа како одличен еликсир за убавина. Ја враќа косата, го елиминира заплеткувањето, ламинира и го одржува тонот долго време. Дава апсолутна мекост на косата.
Примена: Нанесете неколку капки на влажна коса, а потоа исплакнете. Или мала количина (2-3 капки) – на сува коса, без плакнење.

Brand

SHOT HAIR

Shot Hair е професионален бренд за козметика и нега на коса, за професионални фризери и колористи за коса. Производите на Shot Hair се спремат кон совршенство и брендот секогаш е насочен кој креирање на нови производи за коса, за проблеми и ситуации со кои никој досега не успеал да се справи. Италијански синоним за квалитетни производи за коса.