KYANA Sun Care Set

1,800 ден

KYANA Sun Care Set содржи:

  1. Шампон KYANA SUN CARE со екстракти од кератин и арган, е идеално решение за апсолутна заштита на косата од надворешни фактори, како што се сонцето и морска сол. Кератинот има силно регенеративно дејство, веднаш ја враќа внатрешната структура и сјај на косата, додека присуството на екстракти од масло од арган придонесува за подхранување и длабока хидратација на косата и истовремено дава неспоредлива мекост, сјај и еластичност.
  2. Маската за нега на коса KYANA SUN CARE со кератин и масло од Арган, нуди брзо регенерирање на косата. Неговите навлажнувачки својства длабоко ја хранат сувата и оштетена коса, нудејќи заштита од УВА и УВБ зраците, морската сол и честото капење. Неговиот состав помага да се подобри текстурата на косата, давајќи  неверојатна еластичност, сјај и свилена текстура. За максимални перформанси, користете го по шампонот од серијата SUN CARE на KYANA.
  3. Масло KYANA SUN CARE е идеално решение за заштита на косата од сонце. Благодарение на својата единствена формула, тоа нуди заштита што и е потребна на косата, помагајќи да се задржи нејзината форма во целост и минимизирајќи го негативното влијание на факторите како морето и екстремните временски услови. Маслото обезбедува апсолутна заштита од УВА и УВБ зраците, додека нејзините активни состојки максимално ја штитат бојата на косата. Неговите навлажнувачки својства длабоко ја хранат косата, подобрувајќи ја и подмладувајќи ја нејзината текстура.

Подарок- крпа за плажа со димензија 1,40m Χ 0,75m

Description

Brand

KYANA

Грчки Бренд на производи за коса KYANA наменети за професионална употреба во фризерски салони.  Веке испробани високо квалитетни шампони, маски, фарби за коса