Машинка за коса MASTER CUT WARRIOR

(2 customer reviews)

4,200 ден

Машинката за коса WARRIOR е дел од „Master Cut Line“ која ја вклучува серијата професионални машинки во винтиџ стил, посветени на оние кои сакаат квалитетни машинки за коса и брада, висока дефиниција и прецизност.

WARRIOR е професионална безжична машинка со високи перформанси и LED дисплеј. DC моторот е тивок, моќен со голема брзина и јачина од 10W. Јапонскиот  нож од не рѓосувачки челик со напреден квалитет 9CR18, гарантираат совршена прецизност и квалитет. Ножот може да се прилагоди со помош на страничната рачка од легура на цинк до 4 степени на сечење од 0,5 до 3,5 mm и дополнително, ако се комбинираат со 4-те продолжетоци, може да се прилагоди од 3 до 12 mm.

Машинката за коса WARRIOR работи со кабел за напојување и со литиумска батерија (2500 mAh) што овозможува долга работна автономија (6 часа) во безжичен режим. Структурата на машинката е изработена од нерѓосувачки челик, цврста и отпорна, со ергономски дизајн кој обезбедува удобно држење при употреба.

Додатоци:

• Комплет со 4 чешели: 3 – 6 – 9 – 12 mm
• 1 AC/DC полнач
• 1 капак на сечилото
• 1 четка за нож
• 1 масло за подмачкување

Description

КАРАКТЕРИСТИКИ

• DC мотор 3,7v – 6500 RPM (rpm) моќен со голема брзина и тивок
• Моќност 10W
• Литиумска батерија: 2500 mAh
• Јапонски не рѓосувачки нож со висок квалитет
• Странична рачка од легура на цинк за 4 прилагодувања на сечењето од 0,5 mm до 3,5 mm
• Ширина на главата 45 mm
• Работа на батерија: 6 ч
• Време на полнење: 3 ч
• LED дисплеј: индикатор за брзина на сечење, ниво на полнење на батеријата и икона за потсетник за подмачкување на сечилото
• Тело од нерѓосувачки челик и алуминиумска обвивка
• Ергономска рачка
• Работи со литиумска батерија и кабел за напојување
• Тежина: 392 g
• Должина на кабел: 1,5 m

Brand

MP HAIR

Италијанскиот бренд MP HAIR е производител на високо квалитетни чешели, четки како и електрички апарати за коса, како фенови, пегли, машинки…

2 reviews for Машинка за коса MASTER CUT WARRIOR

  1. Marjan Strumica

    Лесно и прецизно стрижење. Одлична инвестиција.

  2. Здравко

    Машинката за коса е одлична! Си вреде.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *