Филм восок 3Г гранули Doll 1кг – Арган

900 ден

Нова формула на 3Г восок за депилација е на основа од растителна смола во гранули има уникатни својства благодарение на чистиот пчелин восок и смолите на био база. Збогатеноста со арган ја потхранува кожата и ја прави исклучително лека и мазна.

Екстра кремаста: формула за брзо сушење со одлична еластичност.
Лесно и ефективно нанесување: Се нанесува во тенок слој. Кремастата текстура обезбедува совршена адхезија на влакната без да влијае или да ја иритира кожата.

Brand

DOLL

Италијанскиот бренд за прозиводи за депилација Doll достапен со прекрасни масла и млека за депилација. 🦵 Природна формула на млека за чистење на непосакуваниот восок.