INSIGHT Органски серум против првут 100мл

Антибактериски третман за зајакнување на косата и отстранување на првутот со антисептичко и смирувачко дејство на иритирана кожа на главата.

Збогатен со органски екстракти од мајчина душица, жалфија, рузмарин и фитокомплекси.

Се нанесува по миењето со шампонот и не се плакне.

Интензивен третман: 3х неделно, 3 недели
Превентивен третман: 1-2х неделно, 5-6 недели

Description