INSIGHT Органски шампон против опаѓање на коса 400ml

ден340.00

Органски шампон кој со својата формула го зајакнува коренот и спечува опаѓање на косата.
Збогатен со органски екстракти од див костен, ментол, гуарана и ехинацеа.
Не содржи СЛС, минерални масла, парабени, силикони, вештачки бои и мириси кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Шампонот се нанесува на мокра коса. Се трие неколку минути. Се остава уште неколку минути да отстои, па се одмива.
За ефектот да биде подобар, ви ги препрачуваме и серумот против опаѓање.

Description