INSIGHT Органски шампон против опаѓање на коса 900ml

ден690.00

Органски шампон кој со својата формула го зајакнува коренот и спечува опаѓање на косата.
Збогатен со органски екстракти од див костен, ментол, гуарана и ехинацеа.
Не содржи СЛС, минерални масла, парабени, силикони, вештачки бои и мириси кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Шампонот се нанесува на мокра коса. Се трие неколку минути. Се остава уште неколку минути да отстои, па се одмива.
За ефектот да биде подобар, ви ги препрачуваме и серумот против опаѓање.

Шампонот го има и од амбалажа од 400 мл.

Description